Au invatat si au castigat! Invata Bine, Editia a VI-a

Gala de Premiere a Concursului Scolar Judetean “Invata Bine” editia a VI-a a avut loc marti, 15 Noiembrie 2016, la Sala de Evenimente Ambasador in incinta Oradea Shopping City, in cadrul careia au fost premiati elevii castigatori la disciplinele concursului: Limba si Literatura Romana, Limba Engleza, Matematica, Geografie, Istorie, Biologie, Fizica si Chimie.

Premiul I pentru fiecare disciplina a constat in Trening, Incaltaminte Sport si Rucsac, pentru premiul II s-a oferit un voucher in valoare de 200 de lei , iar pentru premiul III s-a  oferit un Abonament la Sala de Escalada, toti elevii castigatori primind diplome si cate un suport CD si 2 agende personalizate, oferite de unul din sponsorii nostri.
Centrul de Prevenire, Evaluare si Consiliere Antidrog al Judetului Bihor a oferit Cupa “Invata Bine” pentru eleva Mos Bianca (Scoala Gimnaziala “ Octavian Goga”, Oradea), care a avut cea mai mare nota din concurs, 9,70.
Clubul Gecko Climb a oferit prin tragere la sorti un premiu, “ O zi de nastere”, organizata la club, elevei Sovre Miruna de la Colegiul National “Iosif Vulcan” Oradea.

Un concurs de amploare

La cea de-a VI-a Editie a Concursului Scolar Judetean “Invata Bine” s-au inscris 1528 de elevi ai claselor V-VIII din judetul Bihor, au fost stabilite 19 unitati scolare ca centre de examinare, au fost implicati peste 300 de cadre didactice si in jur de 40 de voluntari.

Toate cadrele didactice implicate in concurs, in calitate de: profesor coordonator, profesor indrumator, profesor supraveghetor, profesor implicat in organizarea concursului prin intocmirea subiectelor, profesor evaluator, dar si voluntarii implicati au primit adeverinte din partea Asociatiei Piticot.

Castigatorii Concursului Scolar Judetean “Invata Bine” editia a VI-a

Locul I
Quai Enzo, clasa a V- a, Liceul “Don Orione” Oradea – Biologie
Slavoia Alexandru, clasa a VIII- a, Colegiul National “Emanuil Gojdu” Oradea – Chimie
Gherman Tudor Aurelian, clasa a VII- a, Scoala Gimnaziala “ Dacia “ Oradea – Fizica
Vesa Raul Andrei, clasa a VI – a, Colegiul National “ Mihai Eminescu” Oradea – Geografie
Bacila Marcu Nicolae, clasa a V – a, Scoala Gimnaziala “ Oltea Doamna” Oradea –  Istorie
Mos Bianca, clasa a V – a, Scoala Gimnaziala “ Octavian Goga” Oradea – Limba Engleza
Papai Sebastina, clasa a VIII- a, Liceul Teoretic “ Onisifor Ghibu” Oradea – Matematica ( cls. 7-8)
Terebent Roxana, clasa a VI – a, Scoala Gimnaziala “Nicolae Popoviciu” Beius – Matematica ( cls. 5-6)
Savianu Natasha, clasa a VIII-a, Liceul Teologic Baptist “Emanuel” Oradea – Limba si Literatura Romana ( cls. 7-8)
Boros Patricia, clasa a VI- a, Colegiul National “Iosif Vulcan” Oradea – Limba si Literatura Romana ( cls. 5-6)

Locul II
Zifceac Lorena, clasa a VII- a, Colegiul National “Teodor Nes” Salonta – Biologie
Laslau Alex, clasa a VIII –a, Scoala Gimnaziala “ Dacia” Oradea – Chimie
Gudiu Catalin Silviu, clasa a VIII-a, Colegiul National “Iosif Vulcan” Oradea – Fizica
Papis Patrik, clasa a V –a, Liceul Greco Catolic “Iuliu MAniu” Oradea – Geografie
Tod Filip Cristian, clasa a V – a, Scola Gimnaziala “Oltea Doamna” Oradea – Istorie
Molnar Stefania Gratiela, clasa a V – a, Scoala Gimnaziala ‘Octavian Goga” Oradea – Limba Engleza
Ionescu Andrei, clasa a VIII – a, Scala Gimnaziala “ Dacia” Oradea – Matematica ( cls. 7-8)
Medesan Darian, clasa a V – a, Liceul Teoretic “Onisifor Ghibu”  Oradea – Matematica ( cls. 5-6)
Sirb Maria, clasa a VIII – a, Liceul Teologic “Emanuel” Oradea – Limba si Literatura Romana ( cls. 7-8)
Somogyi Brian, clasa a VI – a, Liceul Teologic “Emanuel” Oradea – Limba si Literatura Romana ( cls. 5-6)

Locul III
Rez David clasa a VI – a, Scoala Gimnaziala “Oltea Doamna” Oradea –  Biologie
Gligor Iulian, clasa a VIII – a, Colegiul National “Iosif Vulcan” Oradea – Chimie
Florut Mara, clasa a VII – a, Colegiul National “Iosif Vulcan” Oradea – Fizica
Istoc Iustina, clasa a V – a, Colegiul National “Iosif Vulcan” Oradea – Geografie
Tod Alexandru, clasa a VII – a, Scoala Gimnaziala “Oltea Doamna” Oradea – Istorie
Vatca Dana, clasa a VI – a, Colegiul National “Emanuil Gojdu” Oradea – Limba Engleza
Furtos Liana Bianca, clasa a VII – a, Colegiul National “Mihai Eminescu” Oradea – Matematica ( cls. 7-8)
Cret Daria, clasa a V – a, Scoala Gimnaziala “Dacia” Oradea, Matematica (cls.5-6)
Pantel Eliza, clasa a VII – a, Scoala Gimnaziala : Oltaea Doamna” Oradea – Limba si Literatura Romana ( cls. 7-8)
Fildan Simina, clasa a V – a, Liceul Teoretic “Aurel Lazar” Oradea – Limba si Literartura Romana ( cls. 5-6)

Asociatia Piticot multumeste tuturor partenerilor, colaboratorilor, voluntarilor, cadrelor didactice si tuturor celor implicati in buna desfasurare a acestui concurs.

Fotografii gasiti la noi pe Facebook: https://www.facebook.com/InvataBine/




© 2008 - 2017 Piticot.org. Materialele publicate pe acest blog nu se pot reproduce fara acordul scris al proprietarului.
Aceasta pagina a fost realizata de Stevenson Advertising pe platforma WordPress.